ÜYELER

KURUCU ÜYELER

ANNE ÇOCUK EĞİTİM VAKFI

AÇEV, her çocuğun mutlu, sağlıklı ve öğreniyor olması vizyonuyla 1993 yılında kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Kuruluşundan bu yana, erken yaşlardan başlayarak bireylerin eğitim yoluyla güçlendirilmesi için erken çocukluk ve ebeveyn eğitimi, kadın güçlenme ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarında program uygulama, savunu ve araştırma çalışmaları yürütmektedir. Bu eğitimler sayesinde bugüne kadar 1 milyondan fazla sosyoekonomik olarak dezavantajlı kişiye ulaşmış ve 13.000’den fazla öğretmen ve gönüllüye eğitim vermiştir. AÇEV’in programları Türkiye genelinin yanı sıra çeşitli Avrupa, Orta Doğu, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika'da olmak üzere şimdiye dek 14 ülkede uygulanmıştır.

Faaliyet Alanları

Erken yaştaki çocukların gelişimi için anne ve baba destek programları, çocuklar için yaz anaokulları, saha çalışmaları ve eğitim faaliyetleri.

Çocuklar ve eğitimciler için okul öncesi için atölyeler.

Hane içi eşitliği sağlayabilmek, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmak için farkındalık ve savunu kampanyaları.

Kamu kuruluşları ile erken yaştaki çocukların desteklendiği bir çevre yaratılması için projeler.

Kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla gerçekleştirilen işbirlikleri ile vakfın önceliklerini daha geniş kitlelere duyurmak için geliştirilen projeler.

Toplumu derinden yaralayan doğal afet gibi felaketler sonrasında afet bölgelerinde psikososyal destek çalışmaları ve insani yardım süreçlerine destek.

İletişim

AÇEV Merkez, Büyükdere Cad. Stad Han. No:85 Kat:2 34387 Mecidiyeköy / İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 213 42 20 / 213 46 39

E-posta: acev@acev.org

https://www.acev.org/

ÜYELERİMİZ

Tüm üyelerimizi görmek için tıklayın.